top of page
Capture.JPG

Česká republika

Vážim si novovzniknutú spoluprácu s textilným obchodom a galantériou Flex-tex.cz v Prahe.

 

Promtné reagovanie pani Markéty z tímu flex-tex.cz na moju prosbu o zaslanie zbytkových materiálov z ich predaja mi priniesla nielen krásne čisté látky, ktoré by už obchod nevyužil a stal by sa preň odpadom, ale aj úžasnú príležitosť získať konakt na komerčný obchod, ktorý podporuje slow fashion tvorbu a dbá tak na skvalitňovanie životného prostredia. Veľká vďaka!

ea573f_74e384a7a4824e7e9ed20d9ecc6fa79c_

Slovensko

Hraňo Dizajn sa zameriava najmä na výrobu betónových hodín. Je pre mňa potešením pracovať s ďalším umelcom, ktorý svoju výrobu smeruje enviromentálnym smerom.

Je radosťou pripravovať dizajn balenia a šiť udržateľné obaly pre Marcelove hodiny a iné bytové doplny z jeho dielne.

Jeho diela môžete vidieť vystavené v ateliéri. 

Capture.JPG

Slovensko

Supolka alias Lucka sa venuje niekoľko rokov výrobe šperkov na 3D tlačiarniach. Pri výrobe sa inšpiruje najmä prírodou a zvieratami, ktoré má nesmierne rada. Svoju lásku a šetrnosť k životnému prostrediu preniesla aj do svojho dizajnu. Na výrobu autorských šperkov používa PLA plastový rozložiteľný-kompostovateľný

filament z Holanska, vyrobený z kukuričného škrobu. Som veľmi vďačná za možnosť spoznať ju a jej jedinečnú ekologickú tvorbu. 

VIA_kampus_v_Herning_602x395.jpg

Dánsko

Moja upcyclová práca zaujala študentov i v zahraničí. Vďaka medzinárodnému programu Erazmus+ prišla na stáž do krajčírskeho štúdia Mary Birdie študentka priamo z Via University College v Herningu.

Veľmi sa teším spolupráci s jednou z dánskych špičkových univerzít zameraných na udržateľný dizajn.

front%20foto_edited.jpg

Slovensko

Vďaka foteniu kolekcie Melancholická 2020 som sa rozhodla spolupracovať so slovenskou šperkárkou a značkou loris_porcelain. Jej porcelánové šperky sú nadčasovo krásne, elegantné a minimalistické. Som veľmi rada, že som mohla nadviazať túto milú kooperáciu s umelkyňou Zojou.

spolupraca magazín bio&eko.jpg

Slovensko

Som vďačná za 1. spoluprácu s online magazínom Naše Bio&Eko a možnosť odprezentovať vlastnú upcyclovú značku Mary Birdie pre širšie Slovenské publikum.

Final1.JPG

Slovensko

Nádherná Petush Nasklee v upcyclovom modely od Mary Birdie.

Odovzdávanie cien Bloger roka 2019

Ďakujem za skvelú spoluprácu, bolo mi potešením prešiť pôvodné šaty zo stužkovej na galavečer.

bottom of page